Doktorlarımız

Doç.Dr. A. Seda ATAOL

Protetik Diş Tedavisi Uzmanı

2006-2011 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

2012 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başlamıştır.

2016 yılında ‘Zirkonya seramik, lityum disilikat cam seramik ve zirkonya ile güçlendirilmiş lityum silikat cam seramiklere uygulanan farklı yüzey işlemlerinin, kompozit rezinlerin tamir bağlanma dayanımı üzerine etkisi’ isimli tez çalışmasını yaparak doktora eğitimini tamamlamış ve ‘Protez Doktoru’ ünvanını almıştır.

2023 yılında Protetik Diş Tedavisi bilim alanında ‘Doçent’ ünvanını almıştır.

 

2016-2019 yılları arasında Mersin Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda, 2019-2021 yılları arasında Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktor öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Akademik görevi süresinde Diş Hekimliği Fakültesi lisans öğrencilerinin eğitiminde aktif görev almasının yanısıra, akademik ve klinik çalışmalarını sürdürmüştür. Uluslararası ve ulusal dergilerde 20’nin üzerinde akademik yayını, 50’nin üzerinde kongre sunumları ve kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Akademik çalışmalarının yanısıra; estetik diş hekimliği, porselen laminate, gülüş tasarımı, implant destekli sabit ve hareketli protezler, diş sıkma ve eklem rahatsızlıkları üzerine birçok klinik vaka takibi ve tedavisi gerçekleştirmiştir. 

Evli ve iki çocuk annesidir.

2021 yılında Uzm.Dt.Mert ATAOL ile birlikte Zoom Dental Clinic kurucu ortağı olmuştur.

Uzm. Dt. Mert ATAOL

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

2006-2011 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

2012 yılında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Uzmanlık eğitimine başlamıştır.

2017 yılında ‘Cerrahi tedavisi tamamlanmış tek taraflı dudak damak yarığı hastalarında nazal havayolu hacminin ve nazal fonksiyonun değerlendirilmesi’ isimli tez çalışmasını yaparak uzmanlık eğitimini tamamlamış ve ‘Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı’ ünvanını almıştır.

2018-2019 yılları arasında Mersin Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda, 2019-2021 yılları arasında Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktor öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Uluslararası ve ulusal dergilerde 30’un üzerinde akademik yayını, 60’ın üzerinde kongre sunumları ve kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde davetli konuşmacı olarak görev almaktadır. Akademik çalışmalarının yanısıra Ankara’da birçok klinikte cerrahi işlem sorumlusu olarak görev yapmış ve ileri implant cerrahisi, zigoma implantlar, ortognatik cerrahi, ağzı içi tümör/kist cerrahileri, yarık damak dudak tedavileri ve eklem cerrahisi üzerine birçok klinik vaka takibi ve tedavisi gerçekleştirmiştir. 

Evli ve iki çocuk babasıdır.

2021 yılında Dr.Dt. A. Seda ATAOL ile birlikte Zoom Dental Clinic kurucu ortağı olmuştur.

Dt. Burak AYRIK

Diş Hekimi - Endodonti Doktorantı

2012-2017 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

2019 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır ve eğitimi devam etmektedir.

2017 yılından beri Ankara’da birçok özel klinikte endodonti üzerine çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir.

İlgi alanları; ağrılı dişler, daimi dişlerin kanal tedavisi, lezyonlu (enfekte) dişler, travmalı dişler, kırık dişler, kanal tedavisi yenilemesi gibi tedavilerdir.

2021 yılından bu yana Zoom Dental Clinic’de Kanal Tedavi işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Dr.Dt. Selen Esin VAROL

Çocuk Diş Hekimliği Uzmanı

2006-2011 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.2012 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başlamıştır.

 2016 yılında ‘Fluorid yüklü karbon nanotüplerin polimetilmetakrilat ile kaplanması sonrasında kontrollü fluorid salımının değerlendirilmesi’ isimli tez çalışmasını yaparak doktora eğitimini tamamlamış ve ‘Pedodonti Doktoru’ ünvanını almıştır. 

Mezuniyetinden itibaren Ankara’da çeşitli özel kliniklerde görev yapmış ve 2019-2022 yılları arasında Başkent Üniversitesi’nde akademik ve idari görevler yürütmüştür. 

Ulusal ve uluslararası dergi ve kongrelerde akademik yayın ve sunumlar yapmıştır. İlgi alanları, çocuklarda diş hekimi fobisi oluşmasını önleyecek davranış yönlendirme uygulamaları pratikleri ile ağız sağlığının temin ve idamesini sağlayacak koruyucu diş hekimliği uygulamalarıdır. 

2022 yılından beri Zoom Dental Clinic’te pedodontist olarak görev yapmaktadır.

Uzm.Dt. Taha Yasin SARIKAYA

Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı

2011-2016 yılları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

 

2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda Uzmanlık eğitimine başlamıştır.

Uzmanlık eğitimi boyunca ağırlıklı olarak estetik gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği, direkt/indirekt kompozit rezin restorasyonlar, CAD-CAM ve dijital diş hekimliği uygulamaları ile ilgilenmiştir. Birçok ulusal ve uluslararası kongrede akademik sunumlar yapmıştır.

2022 yılında ‘Dental İşlemler Öncesi Uygulanan Sars-Cov-2 Etkili Farklı Ağız Çalkalama Sularının Mine Yüzeyine Etkileri’ isimli tez çalışmasını yaparak uzmanlık eğitimini tamamlamış ve ‘Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı’ ünvanını almıştır.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra bir sene boyunca uzman diş hekimi olarak Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda görev yapmıştır.

Mesleki kariyerine, klinisyenliğinin yanı sıra, aktif şekilde dişhekimlerine mezuniyet sonrası teorik ve pratik eğitimler vererek devam etmektedir. 

2023 yılından bu yana Zoom Dental Clinic’de Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

 

 

Klinik Personelimiz

Meltem ŞİMŞEK

Klinik Koordinatörü

2014 yılından bu yana dental sektörde; dental sekreterya ve dental asistanlık alanlarında görev yapmaktadır. 

Hediye YORULMAZ

Dental Asistan

2020 yılından bu yana dental sektörde; dental sekreterya ve dental asistanlık alanlarında görev yapmaktadır.

ayda-bakar

Ayda BAKAR

Tıbbi Sekreter

2022 yılından bu yana dental sektörde; dental sekreterya alanlarında görev yapmaktadır.